naglowek.png

Szanowni Państwo!

Już po raz XIX Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w Poznańskim  Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się 19 kwietnia 2016 r.

Nasi naukowcy przygotowali dla wszystkich uczestników festiwalu ciekawe wykłady, atrakcyjne warsztaty, konkursy oraz widowiskowe eksperymenty, które stwarzają niepowtarzalną okazję do poszukiwania nowych pasji, odkrycia czegoś nowego. To także sposobność do zobaczenia nowoczesnych laboratoriów, sal ćwiczeniowych i wykładowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Poprzez organizację Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki chcemy przybliżyć Państwu naukę, problemy i korzyści, jakie z niej płyną, pokazać postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki rozwoju.

Zdrowy tryb życia, ciekawostki ze świata roślin i zwierząt oraz nowoczesne narzędzia pomagające nam badać otoczenie, to tylko mały fragment atrakcji, które czekają na Państwa w tym roku.  Festiwal jest również niezwykłą sposobnością do zapoznania się z ofertą edukacyjną Uczelni, która może w przyszłości okazać się idealnym miejscem do zgłębiania wiedzy i rozwoju zainteresowań.

19.04.2016 r. Na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będziecie Państwo mogli wysłuchać wykładów, prezentacji i warsztatów w 13 miejscach:

Inauguracja Festiwalu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbędzie się w budynku BIOCENTRUM przy ul. Dojazd 11, o godz. 10.00. Wydarzenie to, rozpocznie wykład prof. dr hab. Zbigniewa Brody z Katedry Genetyki i Hodowli Roślin Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii, który opowie uczestnikom o klasycznych i molekularnych metodach tworzenia odmian roślin.

Dzięki patronatowi Kolegium Rektorów Miasta Poznania, festiwal jest także okazją do promocji szkół wyższych i ośrodków naukowych, a współdziałanie w jego przygotowaniu jednostek z różnych uczelni sprzyja współpracy i integracji całego środowiska akademickiego.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oferuje Państwu możliwość wspólnego zgłębiania tajemnic świata Nauki. Jesteśmy przekonani, że wśród 136 imprez  przygotowanych przez naszych naukowców, znajdą Państwo propozycje odpowiadające Waszym zainteresowaniom, które dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń.

Z wyrazami szacunku,

Organizatorzy XIX Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki  na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
Biuro Promocji i Współpracy z Praktyką